Neustále sa zvyšujúce požiadavky naších zákazníkov na pohodlné ovládanie a ergonómiu grafického užívateľského rozhrania v kombinácii s potrebou integrovať konzoly s externými systémami nás viedli k tomu, aby sme prepojili vlastné hlasové komunikačné zariadenia, vrátane hardvérových audio kodekov, a samostatnú vizualizačnú platformou, ktorá funguje na samostatnom počítačovom module.

Hardware

Všetky dôležité hardvérové ​​komponenty konzoly, vrátane LCD dotykového displeja, reproduktorov a mikrofónu, sú integrované v jednom zariadení. Inštalácia konzoly je veľmi jednoduchá. Pripojte napájací kábel s kábelom siete Ethernet a zariadenie je pripravené. Značnou výhodou je ľahká manipulácia. V prípade potreby je možné ku konzole pripojiť externé zariadenia a uľahčiť tak jej ovládanie, alebo ju prispôsobiť na konkrétny účel. Pripojiť možno napríklad externý mikrofón vybavený PTT tlačidlom, ručné slúchadlo (tiež s PTT tlačidlom), nožný pedál, handsfree (drôtové alebo bezdrôtové), externé reproduktory, klávesnicu, atď.

Konzola UNIKOM 8 je k dispozícii vo verzii s 15″, 19″ alebo s 21″ dotykovým displejom.

Základné vlastnosti

 • Kompaktné hardvérové ​​riešenie integrované do jedného prístroja
 • Modulárny softvér
 • Centralizovaná správa
 • Štandard uchytenia VESA
 • Využíva sa len pasívne chladenie – celá zadná časť prístroja je pasívny chladič

Užívateľské rozhranie

Grafické užívateľské rohranie je postavené na modulárnom princípe. Toto riešenie umožňuje realizáciu veľmi špecifických požiadaviek zákazníka vo veľmi krátkom čase, pričom je zároveň zaistená vysoká spoľahlivosť a plná kompatibilita s ostatnými modulmi. Toto riešenie vyvíjame už od roku 2010 a ako také je už dostatočne preverené mnohými našimi zákazníkmi. Nové moduly sú k dispozícii všetkým našim zákazníkom, ktorí už toto riešenie využívajú, a to vo forme bezplatných aktualizácií. Technickým oddelenia našich klientov navyše poskytujeme kompletnú sadu softvérových nástrojov, ktoré im umožňujú vytvárať a upravovať svoje vlastné grafické používateľské rozhranie konzol UI.

Zvukové vlastnosti a vlastnosti grafického rozhrania

 • Celý rad audio kodekov – G.711, G.723, G.726, G.728, G.729
 • Modul DSP zaisťujúci redukciu spätnej väzby a šumu
 • 4 reproduktory s možnosťou priraďovania zvukových stôp jednotlivých komunikačných kanálov

Komunikácia a IT prostredie

Komunikácia medzi konzolou a systémom Multikom IP sa naviaže priamym pripojením oboch zariadení k sieti IP, zatiaľ čo systém Multikom 2 má pre každú konzolu vyhradenú kartu rozhrania siete IP. Prenos hlasu prebieha cez protokol RTP s možnosťou voľby niekoľkých štandardných kodekov. Kódovanie a dekódovanie hlasu zabezpečuje integrovaný hardvérový kodek, ktorý zaručuje vysokú spoľahlivosť a obnovu dátových paketov bez zaťažovania ostatných procesov.

 • IP pripojenie k systému
 • Monitoring stavu pomocou našej vlastnej aplikácie a SNMP
 • Podpora LDAP
 • Integrácia so záznamovým systémom
 • Dostupné API pre aplikácie príkazového riadka

Príkladové zobrazenie na ovládacej obrazovke konzoly UNIKOM 8

Telefónia

Systém Multikom môže byť vybavený rozhraniami pre prístup k tradičným digitálnym telefónnym linkám ISDN a konfigurovaný ako telefónia VoIP v štandarde SIP. Tým pádom je možné mať prostredníctvom konzol systému Multikom prístup k rôznym telefonickým službám či špeciálnym funkciám, ktoré kombinujú systémy telefónie a rádiovej komunikácie.

GPS

Určenie súradníc volajúcej rádiostanice a zobrazenie polohy volajúceho na mape na obrazovke konzoly UNIKOM 8.